Wystawa Barbary Wachowicz HENRYK SIENKIEWCZ (1846 – 1916) „Dla pokrzepienia serc” (listopad 2010-luty 2011)

W dniu 7.11.2010r. w Galerii Muzeum odbył się uroczysty wernisaż wystawy autorstwa Pani Barbary Wachowicz pt. Henryk Sienkiewicz 1846-1916 “Dla Pokrzepienia Serc”. Honorowym Gościem była Prawnuczka Autora Trylogii – Anna z Sienkiewiczów Dziewanowska. W widowisku poświęconym losom Henryka Sienkiewicza wzięli udział uczniowie z radomszczańskich szkół. W roli pierwszej Marii jego życia – Marii Kellerówny – wystąpiła Karolina Skalska, uczennica Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w roli Marii z Szetkiewiczów – Read more…

(więcej...)

Wystawa Renaty Wolskiej “MALARSTWO I RYSUNEK”

W dniu 25.07.2010 r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy Renaty Wolskiej “MALARSTWO I RYSUNEK”. Radomszczańska malarka Renata Wolska zaprezentowała publiczności w ciągu ostatnich 12. lat cztery wystawy. Odbywające się bynajmniej nie co trzy lata. Kolejne prezentacje, tak jak intensywność jej pracy, narastały w czasie. Do marca 1998 r. dochodziła długo pracując pod kierunkiem Piotra Pawłowskiego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, a później Piotra Gajdy w piotrkowskim Biurze Read more…

(więcej...)

Wystawa fotograficzna Włodzimierza Tyczyńskiego „Polskie pejzaże”

W dniu 19.06.2010 r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Włodzimierza Tyczyńskiego zatytułowanej „Polskie pejzaże”. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Jacek Kaszyński – Przewodniczący Rady Muzeum. Autor wystawy urodzony w 1952 r. jest absolwentem Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Przez kilka lat współpracował jako fotoreporter z lokalną gazetą. Ponadto Włodzimierz Tyczyński to były członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Wielokrotnie uczestniczył w Ogólnopolskich Plenerach Fotograficznych „ Natura Read more…

(więcej...)

“Harcerskie dekady”

W dniu 04.06.2010 r. odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „ Harcerskie dekady”. Uroczystość rozpoczęła się w sali wystaw czasowych. Tam znajduje się pierwsza część ekspozycji poświęconej 95-leciu harcerstwa w Radomsku. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Alina Jabłońska – nauczycielka, członek Komendy Hufca, Komendant Powiatowego Hufca od grudnia 1958 r. – 1962 r. Następnie głos zabrała Pani Dominika Szwed – obecny Komendant Hufca w Radomsku, która przedstawiła program uroczystości. Prezentowana wystawa przyciągnęła Read more…

(więcej...)

Wystawa obrazów Stanisława Sankowskiego

W sobotę 15 maja w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku otwarto wystawę obrazów Stanisława Sankowskiego – założyciela Muzeum Regionalnego w Radomsku. Otwarcia dokonała Pani Prezydent   Miasta – Anna Milczanowska, która wspominała autora wystawy. Galeria Muzeum gościła wielu Radomszczan w tym rodzinę Pana Sankowskiego w imieniu której osobę oraz twórczość artysty przedstawił syn Andrzej. Zatem Stanisław Sankowski był nie tylko założycielem Muzeum, ale także badaczem dziejów miasta Radomska. Ponadto uczył historii, Read more…

(więcej...)

WYSTAWA OBRAZÓW BARBARY WOCH IMPRESJE KWIATOWE GALERIA MUZEUM REGIONALNEGO (LUTY-MARZEC 2010)

W dniu 28.02.2010r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Barbary Woch pt. Impresje kwiatowe. Pani Barbara urodziła się w Radomsku i tutaj też pozostała na stałe. Kiedyś pracowała w księgarni, w klubie Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, potem projektowała i dekorowała witryny sklepowe. Niektórzy pamiętają ją również jako kierowniczkę klubu TWP z czasów jego świetności. Autorka wystawy pracowała na wielu stanowiskach, w końcu przyjęła propozycję zatrudnienia w spółdzielni „Społem” na etacie dekoratorki. Praca Read more…

(więcej...)

Wystawa prac plastycznych “SZTUKA NIEJEDNO MA IMIĘ” ze zbiorów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych oraz Centrum Edukacji i Promocji Powiatu Radomszczańskiego.

W dniu 5.02.2010r. odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych pt. Sztuka niejedno ma imię, pochodzącej ze zbiorów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych oraz Centrum Edukacji i Promocji Powiatu Radomszczańskiego. W galerii można podziwiać rozmaite prace wykonane w różnych technikach malarskich. Zarówno byłych, jak i obecnych stypendystów FIK, m. in. Renatę Banaś, Joannę Ścisłowską, Damiana Grabarczyka, Łukasza Szewczyka, Krzysztofa Witkowskiego oraz Katarzynę Kabzińską inspirowała głównie codzienność, historia, architektura, rzeźba i sztuka. Są to Read more…

(więcej...)
Skip to content