ZAJĘCIA WARSZTATOWE

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na zajęcia warsztatowe organizowane w siedzibie Muzeum oraz w Zagrodzie tatarskiej. W ofercie:

Życie codzienne dawnych mieszkańców wsi: „Pranie na tarze” ; „Kiszenie kapusty”  – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych (I – VI) prowadzone w Zagrodzie tatarskiej w Stobiecku Miejskim w sezonie letnim (maj – wrzesień). Zajęcia połączone z lekcją muzealną „Historia utworzenia zabytkowej Zagrody Tatarskiej”. Uczestnicy zwiedzają całą Zagrodę, poznają wyposażenie chałupy, a następnie uczestniczą w zajęciach praktycznych kiszenia kapusty.

KWarsztaty plastyczne w ramach akcji „LATO W MUZEUM” oraz „ZIMA W MUZEUM” dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych – zajęcia prowadzone w Muzeum oraz w Zagrodzie tatarskiej.

Warsztaty plastyczne z okazji Świąt Bożonarodzeniowych, Wielkanocnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych – zajęcia prowadzone w Muzeum Regionalnym.

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: „TWORZENIE KOTYLIONÓW NARODOWYCH”

W związku z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Regionalne w Radomsku przygotowało warsztaty tworzenia „Kotylionów Narodowych” – symboli narodowych, które noszone są przez Polaków podczas świąt państwowych na znak historycznej pamięci. Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (I – IV).