80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyło się otwarcie wystawy “W OKUPOWANYM RADOMSKU fotoreportaż Aleksandry Drzewowskiej KWIATY RAVENSBRUCK (uczennicy I LO. im. Feliksa Fabianiego w Radomsku) oraz promocja PIERWSZEGO NUMERU BIULETYNU MUZEALNEGO.

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Muzeum Regionalne przygotowało specjalną publikację. Tematyce wojennej został poświęcony pierwszy numer “BIULETYNU MUZEUM REGIONALNEGO IM. STANISŁAWA SANKOWSKIEGO W RADOMSKU”. Znajdzie się w nim opracowanie poświęcone początkom wojny w Radomsku i okolicy, wspomnienia z czasów okupacji Zdzisława Machury, relacja ocalałego z Holocaustu Michała Steinlaufa oraz obszerny dodatek z dokumentami i fotografiami z tego okresu.

Biuletyn Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku można zakupić w naszej placówce w cenie 30 zł.