Galeria Teatr

Galeria wirtualna

Jakub Lechowski „Dawno temu w dzień targowy…”

Jakub Lechowski– radomszczański fotografik, członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej i zasłużony działacz kultury.

Zainicjował amatorski ruch fotograficzny w Radomsku i zorganizował pierwszą wystawę fotograficzną w naszym mieście w 1959 roku. Był jednym z założycieli Towarzystwa Fotograficznego w Radomsku w 1962 roku, noszącego obecnie imię Edmunda Osterloffa, a zarazem jego prezesem w latach 1967-1995. Obecnie jest członkiem honorowym Towarzystwa i równocześnie pełni funkcję członka zarządu.

Fotografuje od 57 lat, głównie krajobraz i architekturę. Ze szczególnym zamiłowaniem dokumentuje Radomsko i jego okolice.

Swoje prace wystawiał na 70 wystawach, w tym 8 indywidualnych oraz publikował zdjęcia z albumach, prasie, wydawnictwach promocyjnych, reklamowych i w formie widokówek.

 

 

zobacz całą treść…

Malarstwo Stanisława Imienińskiego

„Sceną mojego życia jest malarstwo, dlatego poświęcam mu najwięcej czasu… tytuł nabyty w uczelni i ewentualne chęci, to za mało, aby być na tej scenie… Malarzem nie można być na pokaz – nie jest to fach dający same przyjemności, wymaga wielkiej pracy, trochę powołania, dużo bożego daru. Boskich darów nie można marnować i trwonić…”

Stanisław Imieniński

zobacz całą treść…