Galeria Teatr

Szalona Małgorzata

 

 

Szalona Małgorzata (fot. Zbigniew Kipigroch Gazeta Radomszczańska)

 

 

Teatr Animagia

Gminny Ośrodek Kultury w Żytnie oraz Muzeum Regionalne w Radomsku

 

Teatralne widowisko plenerowe

SZALONA MAŁGORZATA

 

Premiera: Rogaczówek gm. Żytno, 30 sierpnia 2008r.

 

zobacz całą treść…

Publikacje

SZALONA MAŁGORZATA (proj. graf. Ludwika Zaskórska)

Szalona Małgorzata

 

Słoneczne sobotnie popołudnie. Koniec sierpnia. Wzgórze w Rogaczówku za Żytnem wypełnia się ludźmi. Przyjeżdżają kolejne samochody. Strażacy w białych koszulach sprawnie kierują auta na przygotowany parking. Spacerkiem idą miejscowi. Wszyscy patrzą na scenografię, która napawa grozą. Czekają na to, co się za chwilę tu zdarzy. Małgorzata (przekonująca Anita Pawlak-Zygma) w masce pełnej smutku, tęsknoty i zdziwienia wyrusza w świat. To, co spotyka ją po drodze, jest metaforą ludzkiego losu. „Szalona Małgorzata”-kolejny niezwykły i przejmujący spektakl Teatru „Animagia” z Żytna. Zrealizowany z okazji 60-lecia polskiej animacji. Jego współproducentem jest Polski Wydawnictwo Audiowizualne. Wyobraźnia twórców – Krystyny i Michała Zaskórskich – sięgnęła po inspiracje ponadczasowe. To spektakl złożony z odniesień do malarstwa i literatury. Widowisko trafia do każdego widza, olśniewa i głęboko porusza. Symbolika i postacie zaczerpnięte z obrazów Bruegla oddziałują na wyobraźnię i zmuszają do refleksji.

zobacz całą treść…

Galeria

 Teatralne widowisko plenerowe  SZALONA MAŁGORZATA
 
Teatralne widowisko plenerowe Szalona Małgorzata,Rogaczówek gm. Żytno, 30 sierpnia 2008r.

 

zobacz całą treść…

Galeria

Wystawa zdjęć dokumentujących widowisko plenerowe „Szalona Małgorzata” oraz scenografii teatralnej i prac plastycznych Michała Zaskórskiego (Teatr Animagia z Żytna), Galeria Muzeum Regionalnego w Radomsku, 9 lutego 2009r. (fot. Zdzisław Wiśniewski, portal noworadomsk.pl)
 
Wystawa zdjęć dokumentujących widowisko plenerowe „Szalona Małgorzata” oraz scenografii teatralnej i prac plastycznych Michała Zaskórskiego (Teatr Animagia z Żytna),
Galeria Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku – 9 lutego 2009r.
 
 

zobacz całą treść…