ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „EKOCHOINKA”

15 grudnia 2017 r. w Galerii Muzeum odbyło się rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród w konkursie „EKOCHOINKA”. Konkurs został zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Miasto Radomsko oraz Muzeum Regionalne w Radomsku. Partnerem przedsięwzięcia był „Interseroh” Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

Konkurs adresowany był do wszystkich publicznych przedszkoli na terenie miasta Radomska. Polegał na samodzielnym wykonaniu z odpadów opakowaniowych ozdób choinkowych i umieszczeniu ich na drzewku choinkowym. Do konkursu zgłosiło się osiem przedszkoli.

Jury postanowiło przyznać trzy nagrody główne:

I miejsce – Publiczne Przedszkole nr 2 w Radomsku

II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 3 w Radomsku

III miejsce – Przedszkole Specjalne w Radomsku

oraz dwa wyróżnienia:

– Publiczne Przedszkole nr 4 w Radomsku

– Publiczne Przedszkole nr 9 w Radomsku

Nagrody w postaci zabawek laureatom konkursu wręczył św. Mikołaj wraz z wiceprezes PGK Izabelą Michnowską oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanną Proszowską. Na zakończenie wystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku, którzy zaprezentowali jasełka.