WYSTAWA FOTOGRAFICZNA LESZKA MĄDZIKA „MOJE WIDZENIE AFRYKI”

2 lutego 2018 r. w Galerii Muzeum otwarto wystawę fotografii Leszka Mądzika „Moje widzenie Afryki”. Podczas otwarcia odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Lustro” mająca na celu wprowadzić odbiorcę w świat artysty. Leszek Mądzik to wybitny polski scenograf i reżyser teatralny, malarz, profesor sztuk plastycznych, fotograf. Znany jest głównie ze swojej działalności teatralnej, ale także spełnia się jako fotograf. Pomysł na prezentowaną wystawę zrodził się spontanicznie, kiedy poproszono Leszka Mądzika o znalezienie amatorów – aktorów do sztuki „Makbet”, która miała zostać wystawiona w Teatrze Narodowym w Lizbonie. Stąd też  na ekspozycji prezentowane są fotografie ukazujące życie i codzienność ludności afrykańskiej w przepięknej kolorystyce oddającej panujący tam klimat.