„Gry i zabawy dziecięce” ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej

W dniu 01.06.2011r. odbyło się otwarcie wystawy „Gry i zabawy dziecięce” ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Barbara Sitek – asystent muzealny, następnie głos zabrała Pani Justyna Górska – Streicher pracownik Muzeum Wsi Radomskiej, która opowiedziała o zabawkach znajdujących się na ekspozycji.

Prezentowana wystawa pozwoli przenieść się dorosłym w sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa, z kolei młodszym widzom uzmysłowi że, wolny czas można spędzać kreatywnie bawiąc się i uczestnicząc w różnych zabawach, a nie koniecznie przed telewizorem czy komputerem. Zabawy sprzyjały integracji i lepszemu poznaniu się. Drewniane koniki, wózki dziecięce, huśtawka dla lalek, sanki dziecięce, zabawki podwórkowe ( skakanka, proca), kołyski dla dzieci, koniki na biegunach to tylko niektóre zabawki, które możemy zobaczyć na naszej wystawie. Największą atrakcję stanowi „klasa” wyposażona w stare ławki szkolne, tabliczki do nauki pisania oraz liczydła szkolne. Wystawa „ Gry i zabawy dziecięce” prezentuje zabawki, których nie znajdziemy we współczesnych sklepach. Dzieci oraz młodzież mogą poznawać rzeczy dla nich „ nowe” zupełnie odmienne o tych, które mamy na co dzień.

Wystawę będzie można zwiedzać do końca sierpnia.