LETNIE WARSZTATY PLASTYCZNE W RAMACH AKCJI „LATO W MUZEUM”

W dniach od 01 do 04.08. 2017 r. w Muzeum Regionalnym odbyły się letnie warsztaty plastyczne w ramach akcji „LATO W MUZEUM”. Uczestnicy zajęć tworzyli prace inspirowane stałymi bądź czasowymi wystawami. We wtorek dzieci zwiedziły naszą nową ekspozycję „Wyróżnieni strojem – Huculszczyzna. Tradycja i współczesność” ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Na podstawie tego co zobaczyły miały stworzyć barwne prace. Uczestnicy warsztatów w oparciu o wzory tradycyjnych tkanin huculskich tworzyli własne projekty kilimów (tkanin dekoracyjnych) w technice „wydrapywanki”. W kolejnych dniach zajęć poznawali technikę rzeźbienia w glinie, a tematem pracy była płaskorzeźba – medal z radomszczańskim ratuszem.