“NADPILICZNE KRAJOBRAZY” Przedbórz i okolice “Przedborski Park Krajobrazowy”

Wystawa Poplenerowa
z XIV OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU FOTOGRAFICZNEGO
“NATURA I KRAJOBRAZ”

“NADPILICZNE KRAJOBRAZY”
Przedbórz i okolice

“Przedborski Park Krajobrazowy”

Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku od kilkunastu lat jest organizatorem na Ziemi Łódzkiej Ogólnopolskich Plenerów Fotograficznych „NATURA i KRAJOBRAZ” – dokumentujących bieg rzek Warty i Pilicy oraz walorów przyrodniczych i kulturowych – jakie te jedne z najpiękniejszych rzek Polski wnoszą na teren województwa łódzkiego. Obecny 14-ty Plener Fotograficzny z tego cyklu odbył się w dniach 1-8 czerwca 2008 roku, a jego głównym celem była artystyczna dokumentacja biegu  rzeki Pilicy w  szeroko pojętych okolicach miasta  Przedborza, ze szczególnym uwzględnieniem wartości przyrodniczych, kulturowych , historycznych  i piękna krajobrazu obchodzącego w bieżącym roku 20-lecie założenia Przedborskiego Parku Krajobrazowego. W Plenerze udział wzięło 28 artystów fotografów z terenu Polski jak również z zagranicy; Białorusi i Niemiec. Zadaniem Pleneru była również ich integracja oraz wymiana doświadczeń artystycznych przez udział w spotkaniach i pokazach własnych prac. Istotnym elementem pleneru były ciekawe prelekcje i szkolenia z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony środowiska przeprowadzone przez pracowników Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Podczas Pleneru wykonano około10.000 ujęć fotograficznych, z których tylko niewielką część  można zobaczyć na Wystawie Poplenerowej  w Galerii Muzeum Regionalnego.