Wystawa fotograficzna „RADOMSKO – ODMIANY WIDZENIA”

W dniu 10.06.2011r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „ RADOMSKO – ODMIANY WIDZENIA” zorganizowanej przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor Muzeum – Krzysztof Zygma, następnie głos zabrał Pan Marek Szyryk – opiekun grupy studentów, który opowiedział o plenerze fotograficznym, a także wyraził swój podziw i zachwyt dla miasta Radomska i okolic.

Prezentowana wystawa jest efektem trzydniowego pleneru fotograficznego studentów trzeciego roku dziennej fotografii z łódzkiej PWSFTViT.

Takie krótkie spotkania z innym „obcym” miastem zaowocowały bardzo ciekawymi zdjęciami. Nietypowymi, ponieważ nie są to jak zawsze krajobrazy, czy pejzaże, ale różnorodne zakątki będące efektem pewnego eksperymentu, bardzo wrażliwe, a jednocześnie subiektywne. Niektóre fotografie ukazują proces poznawczy mający na celu doprowadzenie do ogółu, jeszcze inne stanowią ciekawe obrazy rzeczywistości, z kolei pozostałe nawiązują do symboli i historii miasta Radomska.

Na naszej ekspozycji możemy oglądać fotografie najzdolniejszych studentów: Franciszka Ammera, Agaty Berniak, Macieja Bujko, Niny Hajdorowicz, Katarzyny Iwańskiej, Magdaleny Kimak, Moniki Kryszczyńskiej , Marii Łukaszczyk, Igora Olesia, Igora Pisuka oraz opiekuna artystycznego Pana Marka Szyryka.

Wystawę będzie można zwiedzać do końca czerwca.