„Papierowe Anioły Grzegorza Kwiecińskiego”

W dniu 19.12.2011 roku /poniedziałek/ o godzinie 17.00 w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiegow Radomsku otwarta zostanie wystawa „Papierowe Anioły Grzegorza Kwiecińskiego”. Oprócz wcześniej prezentowanych w Muzeum Włókiennictwa-Domu Papiernika w Łodzi 20 prac, autor pokaże 24 nowe „anioły”, razem będzie ich 44. Wystawa łódzka powstała spontanicznie, zaproponował ją gospodarz Domu Papiernika, artysta introligator, papiernik, drukarz….Pan Ryszard Uljański. Dyrektor radomszczańskiego Muzeum, Pan Krzysztof Zygma był na wernisażu tamtej wystawy i zaprosił ją do Radomska tuż przed Bożym Narodzeniem. Anioły przyfrunęły więc do Muzem w tym przedświątecznym czasie. Autor prac, Grzegorz Kwieciński jest znany radomszczańskiej publiczności jako twórca Teatru Ognia i Papieru.

Wspólnie z Panią Anitą Pawlak-Zygmą i Piotrem Zygmą stworzyli spektakl „Lalki moje ciche siostry” prezentowany na wielu ważnych festiwalach teatralnych w Polsce.

Anioły, uskrzydlone drabiny czy krzesła, to stały motyw pojawiający się w spektaklach reżysera, artysty plastyka, aktora Grzegorza Kwiecińskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu podczas którego zostanie wyświetlony film „Pastorałka” będący dokumentacją spektaklu teatralnego, wyreżyserowanego przez Grzegorza Kwiecińskiego w profesjonalnym teatrze lalkowym w Rabce. Zapraszamy na wspólne przeżywanie atmosfery nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.