PROMOCJA “ZESZYTÓW RADOMSZCZAŃSKICH” TOM XVI

W dniu 6 października 2019 r. w Galerii Muzeum odbyła się promocja “Zeszytów Radomszczańskich” Tom XVI. W najnowszym tomie znajduje się 11 opracowań oraz sprawozdanie z działalności radomszczańskiego PTH. Książkę rozpoczyna praca Grzegorza Mieczyńskiego o poległych w czasie powstania styczniowego, dalej Paweł Grabalski kontynuuje publikację protokołów Rady Miejskiej w Przedborzu z lat 1917 – 1920. Robert Sikorski sprawdza, co częstochowskie gazety pisały o Radomsku w latach I wojny światowej. Publikujemy również pracę nieżyjącego Mariana Łysika, który jest autorem kroniki OSP w Radziechowicach Drugich, Andrzej Grochowalski przybliża postać Stefana Bzowskiego z Sulmierzyc. Dalej zamieszczamy prace także już nieżyjącego Mariana Szymańskiego o radomszczańskim sporcie. Tomasz Kuźnicki opisuje koleje losów Antoniego Kamockiego, właściciela Kocierzowów, Tomasz Nowak ofiarność radomszczan na rzecz wojska przed II wojną światową. Ks. Grzegorz Kośny dzieli się z czytelnikami wiedzą o sakramentach udzielanych Cyganom w parafii Chełmno. Ksawery Jasiak kreśli sylwetkę Szymona Zaremby, uczestnika Misji “Freston”. Tom kończy bibliografia powiatu radomszczańskiego oraz sprawozdanie PTH.

Książkę można bezpłatnie nabyć w Muzeum Regionalnym, aż do wyczerpania nakładu.