WERNISAŻ FOTOGRAFII WŁODZIMIERZA TYCZYŃSKIEGO “TRANSYLWANIA SIEDMIOGRODEM ZWANA”

W niedzielę w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy Włodzimierza Tyczyńskiego “Transylwania Siedmiogrodem Zwana”. Zdjęcia prezentowane na ekspozycji pochodzą z ostatnich dwóch plenerów z Transylwanii. Transylwania jest różna, w różnych regionach, okolice Sighisoary obfitują  w warowne kościoły i wioski, zaś okolice Hunedoary to zamki, góry i wiele pięknych cerkwi. Dlatego wybór fotografii na ekspozycję był bardzo trudny. Dodatkową atrakcją na wystawie była prezentacja multimedialna, na której autor pokazał resztę swoich zdjęć.

Włodzimierz Tyczyński – fotografią zajmuję się od dziecka. W jego rodzinnym domu zawsze był aparat Rolleicord (lustrzanka dwuobiektywowa), oraz aparat mieszkowy Zeiss Ikon.  Początkowo zajmował się fotografią rodzinną, zdjęcia wówczas wykonywało się metodą stykową. Z kolei lustrzanką małoobrazkową fotografował dopiero pod koniec lat siedemdziesiątych.  Jest członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Bierze udział w plenerach fotograficznych oraz wystawach. Obecnie fotografuje głównie pejzaże, a także koncerty. Od kilku lat współpracuje z Fotoklubem Rzeczypospolitej Polski z oddziałem Kujawsko Pomorskim, z którym wyjeżdza na plenery fotograficzne w kraju i za granicą.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca października 2019 r.