WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA STOWARZYSZENIA AKWARELISTÓW POLSKICH “AKWARELA WATER COLOUR”

8 listopada odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich “Akwarela Water Colour”. Ekspozycja ma charakter ‘wędrującej” wystawy po całej Polsce. Stowarzyszenie jest organizacją  zrzeszającą  miliony ludzi zajmujących swój wolny czas jedną z najbardziej fascynujących technik malarskich – akwarelą. Malują nie tylko malarze, ale też: architekci, lekarze, prawnicy, policjanci, wojskowi, urzędnicy. Grupy akwarelistów tworzą ludzie o podobnej mentalności, którzy poprzez swoje prace odzwierciedlają jakiś pierwiastek swojej duszy.

Akwarela to jedna z najbardziej wymagających technik malarskich, ponieważ praktycznie wyklucza możliwość dokonywania poprawek i retuszy. Na ekspozycji znajduje się praca naszej radomszczańskiej artystki Karoliny Majer.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia tej wystawy.

Ekspozycja będzie prezentowana do 24 listopada 2019 r.