WYSTAWA FOTOGRAFICZNA MARCINA KWARTY “LUDZIE BOGA”

W dniu 10 czerwca 2016 r. w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy Marcina Kwarty „Ludzie Boga”. Ekspozycja stanowi projekt fotograficzny, który artysta realizował przez około 5 lat. Autor wystawy zaprezentował na swoich czarno – białych fotografiach mnichów, mieszkańców prawosławnego klasztoru św. Onufrego w Jabłecznej. Podczas wernisażu opowiedział o fascynacji ich codziennym życiem, pracą, czasie wolnym. Sam podkreślił, iż jest to zupełnie inny świat, dlatego tak bardzo to wszystko go pochłonęło i w rezultacie spowodowało, iż do Jabłecznej wracał kilkakrotnie.

W Galerii Muzeum prezentujemy 15 zdjęć mnichów, każda fotografia stanowi niepowtarzalne ujęcie postaci, nacechowane pierwiastkami codzienności.

Miejsce projektu podpowiedział Marcinowi  jego przyjaciel, a przede wszystkim znany artysta z Radomska – Zdzisław Wiatr.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca lipca 2016 r.

Zdjęcia wykonał Mirosław Kercz.

Marcin Kwarta (AFRP) – artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców oraz Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Organizator międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw i innych przedsięwzięć artystycznych. Juror w konkursach fotograficznych. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz współautor wystaw zbiorowych. Działacz społeczny, aktywista wielu działań prospołecznych na rzecz lokalnych społeczności.