Wystawa fotograficzna Włodzimierza Tyczyńskiego „Polskie pejzaże”

W dniu 19.06.2010 r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Włodzimierza Tyczyńskiego zatytułowanej „Polskie pejzaże”. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Jacek Kaszyński – Przewodniczący Rady Muzeum.

Autor wystawy urodzony w 1952 r. jest absolwentem Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Przez kilka lat współpracował jako fotoreporter z lokalną gazetą. Ponadto Włodzimierz Tyczyński to były członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Wielokrotnie uczestniczył w Ogólnopolskich Plenerach Fotograficznych „ Natura i Krajobraz”. Fotografią interesował się już od wczesnych lat szkolnych. W swojej pasji zwraca się ku naturze, uwieczniając na zdjęciach rodzime pejzaże i krajobrazy.

Na wystawie możemy oglądać rozmaite pory roku począwszy od lata a skończywszy na zimie np: „ Zima na Fryszerce”, „ Zima na Górze Kamieńsk”, następnie malownicze widoki w porze letniej: „ Łąki Nad Pilicą – Biały Brzeg”, „ Majowe Rozlewiska Warty na Topiszu”, „ Pilica w Okolicach Inowłodza”, a także przepiękne pejzaże pochodzące z różnych zakątków naszego kraju : „ Okolice Miejscowości Giby”, „ Góra Bukowa w Przedborskim Parku Krajobrazowym”. Oprócz środowiska naturalnego autor przedstawia również zabytki architektury drewnianej: „Drewniany Kościół Św. Magdaleny w Gidlach”, „ Zabytkowa Cerkiew z 1755 r. w Woli Wielkiej”, „ Kapliczka na Wodzie w Górecku Kościelnym”. Równie chętnie Włodzimierz Tyczyński fotografuje ruiny zamków np: „ Ruiny Zamku w Ogrodzieńcu”, „ Ruiny Zamku w Olsztynie”. Obecne fotografie stanowią już trzecią indywidualną wystawę Włodzimierza Tyczyńskiego. „Polskie pejzaże” zachwycają nas harmonią kształtów oraz grą barw, a dopracowanie każdego szczegółu tworzy w jego zdjęciach idealnie uchwycony kolorystyczny moment , który tak często umyka ludzkiemu oku.