WYSTAWA “HISTORIA RADOMSKA W ŹRÓDŁACH ZAKLĘTA… 750 LAT MIASTA”

Dnia 21 listopada 2016 r. w Muzeum Regionalnym odbyło się otwarcie wystawy „Historia Radomska w źródłach zaklęta… 750 lat miasta”. Wystawa została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Muzeum Regionalnym. Podczas otwarcia pracownik Archiwum Pan Maciej Hubka opowiedział zgromadzonym widzom, jak przebiegały prace nad doborem materiału, scharakteryzował sam materiał źródłowy dotyczący Radomska, a znajdujący się w zbiorach archiwalnych. W czasie wykładu Pan Hubka posługiwał się przykładami poszczególnych dokumentów, by zobrazować bogactwo źródeł i ich różnorodność. Ekspozycja składa się z około dwudziestu plansz, na których można obejrzeć dokumenty dotyczące Radomska. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do uczniów oraz młodzieży radomszczańskich szkół, ale także do miłośników historii. Ekspozycja wpisuje się w obchody 750 – lecia Lokacji Miasta Radomska. Wystawa będzie prezentowana do 11 grudnia 2016 r.