Wystawa prac artystycznych Ewy Lewandowskiej

„W większości prezentowanych prac chciałam pokazać ulotność przemijającej urody świata. Mój zachwyt nad naturą. Kwiaty towarzyszą nam w ciągu całego życia i lubimy się nimi otaczać. Malując je można wyrazić własna indywidualną wrażliwość oraz uczucia, marzenia, fantazje, lęki i radość. Piękno kwiatów jest ciekawe, bo to bogactwo doświadczeń nie mające końca. Tworząc kreacje unikatowe inspirowane naturą, proponuję pewien styl. Lubię materiały naturalne jak bawełna, len i jedwab z odrobiną metalicznego błysku”.

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska urodzona w Piotrkowie Tryb. Ojciec Tadeusz Szyc architekt i malarz. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w 1972r. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego. Projektowała meble (Fameg), ubiory dla dzieci (Danuta), dla dorosłych (Czyn) i realizowała kreacje unikatowe. Zrealizowała wiele projektów z zakresu aranżacji wnętrz m.in. lokale gastronomiczne Polonez w Moskwie z okazji Igrzysk XXII Olimpiady i wnętrza mieszkalne w biurze projektów w Paryżu. Prowadziła pracę dydaktyczną z młodzieżą w I i II LO w Radomsku, gdzie opracowała dwa nowoczesne programy autorskie nauczania plastyki, w tym jeden zrealizowała. Uczestniczyła w wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Prace malarskie i kreacje unikatowe w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Francja i USA).