WYSTAWA “ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE I JEGO DZIEŁA”

W dniu 30 maja 2017 r. w Muzeum Regionalnym odbyło się otwarcie wystawy „Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła” w ramach XVIII Radomszczańskich Dni Rodziny odbywających się pod hasłem „Kryzys małżeństwa czy małżonków?”. Tadeusz Olczyk organizator XVIII Radomszczańskich Dni Rodziny opowiedział o ekspozycji. Maksymilian Maria Kolbe to jedna z najcudowniejszych i światłych postaci, wspaniały człowiek historii Polski, kościoła i nie tylko. Skromny ksiądz, zakonnik, ale zarazem światowej sławy człowiek misyjny. Ekspozycja upamiętnia męczeńską śmierć Ojca Maksymiliana. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc. Słowo do młodzieży uczestniczącej w spotkaniu skierował wikariusz biskupi ks. dr Andrzej Kuliberda.

Wystawa składa się z 18 tablic, które prezentują fragmenty z życia św. Maksymiliana Kolbe, począwszy od pierwszych lat życia, a skończywszy na męczeńskiej śmierci w obozie Auschwitz.

Ekspozycja była prezentowana przez dwa tygodnie.