EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – WYSTAWA “DROGI TOŻSAMOŚCI. OSOBLIWOŚCI KRYMU” ORAZ V POWIATOWY DZIEŃ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

8 września 2019 r. w Zagrodzie Tatarskiej w Stobiecku Miejskim odbył się V Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do poznania wielu organizacji działających na terenie powiatu radomszczańskiego. Uczestnicy wydarzenia zobaczyli czym zajmują się przedstawiciele III sektora. Celem imprezy była prezentacja potencjału i dorobku organizacji pozarządowych, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska III sektora Powiatu Radomszczańskiego. Podczas tego spotkania uczestnicy nie tylko poznali historię organizacji, ale także skosztowali grochówki przygotowanej przez Stowarzyszenie Centrum Pomocy “Panaceum” w Radomsku.

Nie zabrakło także akcentu ludowego o godz. 16.00 wystąpiła Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego kultywująca tradycyjną muzykę ludową regionu opoczyńskiego. W ubiegłym roku muzycy Otrzymali Basztę – główną nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Organizator: Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku.