GRA MIEJSKA “ŚLADAMI BRACI RÓŻEWICZÓW”

W dniu 28 września 2021 r. odbyła się gra miejska “Śladami Braci Różewiczów”, zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku we współpracy z Urzędem Miasta Radomsko, Powiatem Radomszczańskim oraz Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

W konkursie wzięły udział cztery trzyosobowe zespoły, których zadaniem było dotrzeć do wskazanych mapą punktów, gdzie czekały na nich kolejne zadania do rozwiązania. Jednym z nich był budynek byłego aresztu miejskiego, na dziedzińcu muzealnym, w którym uczniowie oglądali wystawę ” W Okupowanym Radomsku”. Zadanie polegało na odnalezieniu pięciu argumentów uzasadniających nazywanie miasta Radomska nazwą “Banditenstadt” przez okupanta niemieckiego.

Grę wygrała drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku i zajęła I miejsce. Na II miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa n r 4 w Radomsku, na III Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, bądź upominki.