HISTORIE TWORZĄ LUDZIE – WYCIECZKA HISTORYCZNA PO MIEŚCIE W RAMACH AKCJI “LATO W MUZEUM 2020”

Pieszą wycieczkę po mieście poprzedziło spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Panią Agnieszką Kropisz, która przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas pieszych spacerów ulicami miasta.

Celem wycieczki jest uświadomienie dzieciom, jak ważni byli ludzie oraz ich działania w dziejach. Podkreślenie faktu, że życie i działalność ludzi składają się na historie zarówno lokalną (dzielnicy, miasta) jak również państwa czy świata.

Aby zachować w pamięci różne osoby ważne dla nas, dla miasta czy państwa staramy się ich upamiętnić czyli zachować w pamięci ludzi. Podczas pieszej wycieczki poszukamy miejsc oraz różnych sposobów upamiętnienia w przestrzeni miejskiej. Trasa spaceru będzie wiodła ulicami od Muzeum przez centrum Radomska do Cmentarza Starego.