PL / EN
      SZUKAJ  

INTERAKTYWNA WYSTAWA “DOŚWIADCZALNIA” ZE ZBIORÓW MUZEUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO COLLEGIUM MAIUS W KRAKOWIE

INTERAKTYWNA WYSTAWA “DOŚWIADCZALNIA” ZE ZBIORÓW MUZEUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO COLLEGIUM MAIUS W KRAKOWIE

“Doświadczalnia” to niezwykła, interaktywna ekspozycja. Nie dotyczy ona historii, tradycji czy antropologii, ale przybliża zagadnienia nauk ścisłych z takich dziedzin jak: biologia, fizyka i matematyka. Zmusza do aktywności i eksperymentowania.

Wystawa składa się z ok. 50 niewielkich zabawek naukowych. Zwiedzanie ekspozycji zatem to “nauka” przez “zabawę”, to “nauka” poprzez “działanie”. Bazą wystawy jest doświadczenie, które motywuje, napędza do samodzielnego eksperymentowania.

Obiekty prowokują do aktywności, a zwiedzający jest eksperymentatorem. Dzięki prezentowanym eksponatom można wykonać doświadczenia z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, biologii. Poznać tajniki funkcjonowania narządów zmysłów, sposób tworzenia hologramu, postrzegania barw, iluzji optycznych.

Zwiedzający dowiaduje się jak to możliwe, że patrząc w lunetę widzi “dziurę”. Dodatkowym elementem wystawy jest film złożony z rysunków: rozłączyć “magiczne kajdanki”, rozwiązać geometryczną “łamigłówkę”, “upakować” klocki. Dzięki tym doświadczeniom nauka fizyki, biologii czy matematyki staje się znacznie ciekawsza i łatwiejsza.

Ekspozycja adresowana jest do odbiorców w różnym wieku, zarówno starsi jak i młodsi będą mogli aktywnie działać na różnych polach edukacji.

Wystawa zwłaszcza dla dzieci i młodzieży stanowić będzie bazę, w realizacji programu nauczania szkolnego.

Kuratorem wystawy jest dr Maciej Kluza.

 

Bilety:

– normalny – 6zł/os

– ulgowy: 3 zł/os

Informacje na temat ekspozycji pod numerem tel. 44 683 56 51

Zapraszamy

Skip to content