JUBILEUSZ 35 LAT RADOMSZCZAŃSKIEGO KLUBU KOLEKCJONERÓW

15 września 2018 r. odbyło się otwarcie Wystawy Jubileuszowej 35 lat Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów. Ekspozycja poświęcona 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Z okazji Jubileuszu 35 – lecia Klub wydał własną odznakę brązową i srebrną. Wyróżniono nią wielu zasłużonych działaczy, członków Klubu i osoby współpracujące z Klubem.
Początki ruchu kolekcjonerskiego sięgają 1982 roku, jednak kolekcjonerzy tworzyli struktury Klubu od końca 1983 roku. 11 listopada 1983 roku przyjęto za oficjalną datę rozpoczęcia działalności. Celem działalności było zintegrowanie radomszczańskiego środowiska kolekcjonerskiego.
35 lat działalności pozwoliło Kolekcjonerom zorganizować kilkadziesiąt wystaw oraz pokazów.
Tematyka zbiorów członków Klubu jest bardzo zróżnicowana w zależności od zamiłowań i posiadanej wiedzy przedmiotowej. Większość kolekcji klubowych powstała dzięki prywatnym zbiorom członków Klubu.
Na prezentowanej ekspozycji można było zobaczyć m.in.: militaria, medale, odznaki, banknoty, monety, stare wojskowe mundury, mapy, białą broń.
Wystawa prezentowana była do 23 października 2018 r.