JUBILEUSZOWA WYSTAWA FOTOGRAFII “60 ZDJĘĆ NA 60 – LECIE TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO IM. EDMUNDA OSTERLOFFA W RADOMSKU”

W dniu 23 września 2022 r. w Galerii Muzeum odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 60 – lecia działalności Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Podczas uroczystości odbyła się projekcja filmu o historii Towarzystwa Fotograficznego. Przedstawiciele władz, instytucji kulturalnych, twórczych, a także towarzystw składali podziękowania za twórczą pracę członków Towarzystwa.  Najważniejszym aspektem całego wydarzenia było otwarcie wystawy “60 ZDJĘĆ NA 60 – LECIE TFR”. Oprawę muzyczną zapewniły stypendystki Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

Ekspozycja prezentuje przekrój twórczości członków Towarzystwa Fotograficznego. Jest to 60 fotografii monochromatycznych o różnorodnej tematyce od krajobrazu, poprzez przyrodę, architekturę po portret i postać ludzką w fotografii scenicznej czy ulicznej. Wystawa ma charakter artystyczny i dokumentalny.

Fotografie będą prezentowane do połowy listopada 2022 r.