“OD BITWY WARSZAWSKIEJ DO ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO” WYCIECZKA W RAMACH AKCJI “LATO W MUZEUM 2020”

Z okazji 100 – lecia Bitwy Warszawskiej w Galerii Muzeum odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci, podczas których rozmawiano o przebiegu bitwy i jej znaczeniu dla losów Polski i Europy Zachodniej. Dzieci uczestniczące w zajęciach dowiedziały się także, że na pamiątkę zwycięskiej bitwy z 1920 r. obchodzone jest w Polsce Święto Wojska Polskiego czyli Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zajęcia w Galerii poprzedziła krótka piesza wycieczka do miejsc upamiętniających żołnierzy walczących w Bitwie Warszawskiej.