Otwarcie wystawy „25 lat Działalności Oddziału im. Leszka Czarnego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Radomsku”

W dniu 08.09.2011r. w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „25 lat Działalności Oddziału im. Leszka Czarnego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Radomsku”. Otwarcia dokonał Dyrektor Muzeum – Krzysztof Zygma, który powitał licznie zgromadzonych gości , następnie głos zabrał Prezes Towarzystwa- Pan Jan Przepiórkowski, który w swoim przemówieniu opowiedział o działalności i osiągnięciach Towarzystwa. Towarzystwo obchodziło swój Jubileusz. W ciągu dwudziestu pięciu lat działalności numizmatyków w Radomsku zorganizowano kilkadziesiąt sesji popularnonaukowych, pokazów, wystaw, głównie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Dni Radomska, Święta Odzyskania Niepodległości.

Działalność naukowo- wydawnicza, odczyty, prelekcje, wystawy i pokazy – wszystko to służyło upowszechnianiu wiedzy numizmatycznej i historycznej wśród społeczności miasta, młodzieży szkolnej i członków Oddziału. Doceniając działalność Oddziału im. Leszka Czarnego PTN, Rada Miasta specjalną uchwałą ustanowiła rok 2006 Rokiem Radomszczańskiej Numizmatyki – był to ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał Sekretarz Miasta – Pan Radosław Zatoń, który w imieniu Pani Prezydent Miasta – Anny Milczanowskiej wręczył Prezesowi Janowi Przepiórkowskiemu list gratulacyjny z podziękowaniami za długoletnią i owocną pracę Towarzystwa. Podziękowania otrzymał także Pan Marian Bereska – były Prezes i założyciel Towarzystwa.

Na ekspozycji można oglądać monety z cyklu Malarstwo, Wielcy Polacy, Sławni Przywódcy Wojskowi Niepodległej Polski, Piłkarstwo itp., a także Banknoty Rzeczypospolitej Polskiej 1918 – 1939, Obligacje. Wystawa będzie czynna do 25 września 2011r.