Wystawa fotograficzna Marka Ambrozika „UKRYTE PIĘKNO”

W dniu 02.03.2012r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Marka Ambrozika „UKRYTE PIĘKNO”.

Dyrektor Muzeum – Krzysztof Zygma przywitał wszystkich licznie zgromadzonych gości. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Marcin Kwarta – Prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku , następnie głos zabrał autor wystawy, który opowiedział co go skłoniło do stworzenia takiej ekspozycji. Pan Marek Ambrozik od 1984r. jest członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Autor indywidualnych wystaw. Aktywny uczestnik licznych Ogólnopolskich Plenerów Fotograficznych „ Natura i Krajobraz”, współtwórca wystaw plenerowych. Fotografuje od najmłodszych lat.

Początkowo była to fotografia analogowa, później cyfrowa, a obecnie również filmowanie i samodzielny montaż filmów.

Na naszej ekspozycji można zobaczyć fotografie zróżnicowane pod względem tematycznym. Autor ukazuje w swoim obiektywie piękno elementów przyrody jak np. zielony liść, gniazdo bociana, czy kropla deszczu. Jego fotografie charakteryzuje przede wszystkim bogata kolorystyka i gra światłem. Z bardzo bliskiej odległości przedstawia detale składające się w harmonijną całość. Na wystawie znajdują się również fotografie ukazujące życie codzienne, portrety, a także krajobrazy górskie czy zachody słońca.

Podczas wernisażu można było również obejrzeć film autorstwa Marka Ambrozika, który stanowił dopełnienie wystawy.