UROCZYSTOŚĆ W RAMACH ŚWIĘTA 9. ŁÓDZKIEJ BRYGADY TERYTORIALNEJ

W dniu 19 kwietnia 2023 r. w 77. rocznicę “akcji na Radomsko” – ataku i rozbicia aresztu w Radomsku przez żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego z oddziału kpt. Stanisława Sojczyńskiego “Warszyca” oraz uwolnienia osób więzionych przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa odbyła się uroczystość zorganizowana w ramach Święta 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– godz. 18.00 – uroczystości na Dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Radomsku – Apel Pamięci z udziałem żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– godz. 19.00 – słowo i dźwięk w widowisku artystycznym w Miejskim Domu Kultury pt. “Niepokonani w swojej patriotycznej postawie…” w wykonaniu Teatru Źródło.

– godz. 20.15 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego przy ulicy Armii Krajowej.