UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA MEDALI I KRZYŻY KAWALERSKICH Z OKAZJI 100.ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 27 sierpnia 2020 r. w Galerii Muzeum odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono zasłużonym działaczom “Solidarności” Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Medale te są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymali:

Stanisław Trzeciak

Stanisław Nowak

Stefan Maciąg

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:

Władysław Brykli

Gabriela Ciupa

Stanisław Ciupa

Spotkanie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 40 rocznicy powstania NSZZ “Solidarność” zorganizowane było przez Komisję Terenową Emerytów i Rencistów NSZZ “Solidarność” w Radomsku, Stowarzyszenie Weteranów Solidarności 1980 – 1989 w Radomsku, Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Anny Milczanowskiej oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.