UWAGA!!! KOLEJNA PRACA W GALERII V

Tym razem w holu Muzeum prezentujemy pracę Sławomira Jagły.

Sławomir Jagła – rocznik 1966, zodiakalny lew. Ukończył Wydział Zarządzania na Politechnice Częstochowskiej.                      Z zamiłowania akwarelista – samouk. Maluje codzienność i sprawia mu to przyjemność. Inspiruje go Radomsko, architektura, czasem żagle, akty. O akwarelistach mówi się, że widzą więcej odcieni, jak kobiety.

Dlaczego akwarela? Dariusz Plecha ze Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich o akwareli kiedyś powiedział tak:”Akwarela – niezależnie od zmian reguł jakie zachodzą we współczesnym malarstwie, wydaje się techniką najbardziej zmienną. Malarstwo wodne nie wybacza błędów. Trudno tu o jakiekolwiek poprawki. Akwarele są więc zawsze wypadkową “kontrolowanego przypadku” i kunsztu warsztatowego artysty”.

Swoje prace prezentował dotychczas na wystawach “ARTRA Przegląd Twórczości Radomszczańskich Artystów 2017 i 2018, wystawa indywidualna w MDK Radomsko 2018, wystawa pokonkursowa Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Grafiki “Piękne Sztuki” Radomsko 2018 , “Radomsko, zwyczajne – niezwyczajne. Miasto oczami artystów” MDK I MBP w Radomsku 2019 r.

Praca będzie prezentowana od 7 lutego 2020 r. do 6 marca 2020 r.