PL / EN
      SZUKAJ  

WARSZTATY ARTYSTYCZNO – EDUKACYJNE PH.”ZRÓB TO SAM” W RAMACH AKCJI „LATO W MUZEUM 2020”

WARSZTATY ARTYSTYCZNO – EDUKACYJNE PH.”ZRÓB TO SAM” W RAMACH AKCJI „LATO W MUZEUM 2020”

Dnia 10 lipca 2020 r. na dziedzińcu Muzeum odbyły się warsztaty artystyczno – edukacyjne ph. „ZRÓB TO SAM”. Prowadzącą i inicjatorką zajęć jest Pani Ewa Kaczmarczyk – prezes Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radomsku. Uniwersytet Trzeciego Wieku jest stowarzyszeniem, które zaprasza do wspólnego działania zarówno tych starszych jak i tych młodszych. Stąd też zrodziła się inicjatywa współdziałania międzypokoleniowego zachęcająca do aktywności i realizowania swych pasji.

Podczas zajęć uczestnicy pod kierunkiem Pani Ewy uczyli się „szydełkowania”. Powstałe ozdoby miały posłużyć do stworzenia obrazu. Zgodnie z tytułem warsztatów dzieci wszystkie elementy wykonały same wykazując się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością, a także niekonwencjonalnymi rozwiązaniami.

W dalszej części zajęć uczestnicy wycinali ozdoby z filcu, które także zostały wykorzystane do stworzenia artystycznego obrazu. Prace wyróżniały się zastosowaniem różnorodnych materiałów od włóczki, wełny po filc oraz technik.

Taki rodzaj zajęć pobudza wyobraźnię, zachęca do eksperymentowania.

Warsztaty miały na celu zwiększyć aktywność artystyczną dzieci. Przede wszystkim podkreślić ogromne znaczenie współpracy ze stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi wpływającymi na rozwój edukacji artystycznej.    

Serdecznie dziękujemy firmie JYSK za wsparcie rzeczowe. Dzięki Państwa życzliwości zajęcia w ramach akcji „LATO W MUZEUM” mogą odbywać się na dziedzińcu Muzeum. 

Skip to content