WARSZTATY ARTYSTYCZNO – EDUKACYJNE “ZRÓB TO SAM” W RAMACH AKCJI”LATO W MUZEUM 2020″

W dniu 17 lipca 2020 r. w Galerii Muzeum odbyły się kolejne warsztaty artystyczne z cyklu “ZRÓB TO SAM”. Uczestnicy zajęć pod kierunkiem Pani Ewy Kaczmarczyk wykonali ozdoby z filcu. Na samym początku odrysowali formę, a następnie przy pomocy igły i nitki zszywali przygotowany przez siebie wzór. Podczas tych warsztatów nauczyli się szyć stosując tzw. “płotek”. Dzieci wszystkie elementy przygotowały oraz wykonały samodzielnie. Te zajęcia pokazały świetną współpracę międzypokoleniową seniorzy – dzieci. Uczestnicy słuchali wskazówek Pani Ewy i tworzyli pomysłowe ozdoby, które mogły stanowić piękny upominek dla kogoś bliskiego. Działania artystyczno – edukacyjne mobilizują do aktywności oraz realizowania własnych pasji.

Warsztaty miały na celu pobudzić wyobraźnię, skłonić do nieszablonowych rozwiązań, a także wykazać się inwencją twórczą.

Zajęcia miały przede wszystkim podkreślić ogromne znaczenie współpracy ze stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi wpływającymi na rozwój edukacji artystycznej.