PL / EN
      SZUKAJ  

WARSZTATY PLASTYCZNE PH. „MOZAIKA I TKANINA” W RAMACH AKCJI „LATO W MUZEUM 2020”

WARSZTATY PLASTYCZNE PH. „MOZAIKA I TKANINA” W RAMACH AKCJI „LATO W MUZEUM 2020”

W dniu 6 sierpnia 2020 r. w Galerii Muzeum odbyły się warsztaty plastyczne ph. „MOZAIKA I TKANINA” w ramach  akcji „LATO W MUZEUM 2020”. Uczestnicy zajęć poznali nowe pojęcie plastyczne – „mozaika” czyli dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie elementów

Tym razem dzieci miały za zadanie wykonać mozaikę, wykorzystując kawałeczki kolorowego papieru. Efektem końcowym był obraz imitujący mozaikę.

W drugim etapie zajęć uczestnicy zwiedzili ekspozycję „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w”. Inspiracją do kolejnego działania artystycznego była tkanina znajdująca się na wystawie. Na podstawie zdobytych wiadomości dzieci miały stworzyć własną tkaninę stosując tzw. „splot płócienny”.

Splot płócienny to jeden z podstawowych splotów tkackich, który jest jednocześnie podstawą do tworzenia splotów pochodnych. Wykonywane w tym splocie tkaniny potocznie nazywane są płótnem. Zatem uczestnicy stworzyli własne tkaniny posługując się kolorowym papierem, stosując odpowiednią technikę.

Warsztaty miały głównie na celu realizację ciekawych pomysłów artystycznych, poprzez wykorzystanie inwencji twórczej oraz kreatywności. Ponadto zajęcia pozwoliły rozwijać zainteresowania plastyczne poprzez różnego rodzaju inspiracje. 

Skip to content