ŚWIATŁO – WYSTAWA FOTOGRAFII GRZEGORZA OJRZYŃSKIEGO

6 marca w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego “ŚWIATŁO”.

Niesamowita ekspozycja składająca się z 45 fotografii wykonanych na płótnie!!!

Takiej wystawy jeszcze nie było.

Fotografia to jeden ze sposobów utrwalania, zapisywania obrazów, uczuć i emocji. Narzędziem do zapisywania obrazu może być aparat fotograficzny. Jednak samo narzędzie to nie wszystko. Dopiero w rękach kogoś, kto potrafi posługiwać się tym narzędziem nabiera ono wartości i przydatności. Na nic jednak zdałoby się najlepsze narzędzie w najzdolniejszych rękach gdyby nie światło. To właśnie światło powoduje, że widzimy, dostrzegamy to co jest przed nami, co nas zachwyca, co chcielibyśmy zapisać, zatrzymać, utrwalić i pokazać innym. Są to często niepowtarzalne chwile, momenty i sceny, które światło nasycając swoimi promieniami maluje tworząc rozmaite obrazy.

Światło to niezwykła siła, magiczność, która zachwyca i hipnotyzuje, wzbudza lęk i błogość, nieustannie przyciąga w swoją stronę.

Wystawą “Światło” chciałbym pokazać to, co moje zmysły dostrzegły, jak na to moja wrażliwość zareagowała, światło pomalowało, ja poczułem, a mój aparat utrwalił.

Na podstawie tekstu: Grzegorz Ojrzyński.

Ekspozycja będzie prezentowana do 31 maja 2020 r.

Zapraszamy

Grzegorz Ojrzyński – urodził się i mieszka w Radomsku. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Pławnie koło Radomska. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 r.  Pierwsze własnoręcznie wykonane i wywołane zdjęcia czarno – białe wyszły spod jego rak w 1979 r., a pierwsze odbitki kolorowe w 1981 r. Fotografia cyfrowa zagościła w jego progach w 2005 r. po nabyciu pierwszego aparatu cyfrowego.

W 2009 r. rozpoczął etap uczestnictwa w plenerach fotograficznych i spotkaniach, nawiązywania kontaktów ze środowiskami i stowarzyszeniami fotograficznymi oraz prezentowania swoich fotografii na wystawach.

Wiosną 2012 r. wspólnie z przyjaciółmi założył amatorską, nieformalną grupę Fotoplenery.

W grudniu 2012 r. został przyjęty do grona członków nadzwyczajnych Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

W kwietniu 2014 r. współtworzył Ogólnopolską Fotograficzną Grupę Twórczą “Art Fokus 13”, w której pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia.

W lutym 2014 r. został członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Jest współorganizatorem i aktywnym uczestnikiem wielu ogólnopolskich plenerów i warsztatów fotograficznych.

Jest laureatem wielu wyróżnień i nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Moje fotografie były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych m.in: w Radomsku, Rużomberku (Słowacja), Jablunkovie (Czechy), Kleszczowie, Częstochowie, Bydgoszczy, Bytomiu, Sosnowcu, Katowicach, Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim, Gliwicach, Grudziądzu, Bochni, Lanckoronie, Karpaczu…

Źródło: (www.radomsko.naszemiasto.pl)