WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ JOANNY SIDOROWICZ “CHASYDZI” – CZŁONKA TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO IM. EDMUNDA OSTERLOFFA W RADOMSKU

W piątek 29 listopada 2019 r. w Galerii Muzeum po raz drugi odbył się wernisaż fotografii Joanny Sidorowicz “Chasydzi”  – członka Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Joanna Sidorowicz jest wrocławianką, ale mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuje się od ponad 16 lat.

Wystawa “Chasydzi” przedstawia zdjęcia wykonane podczas wizyt ortodoksyjnych Żydów w rocznicę śmierci sławnych cadyków w Leżajsku i Lelowie.

W Galerii Muzeum prezentujemy także zdjęcia wykonane podczas wizyt Żydów w Radomsku.

Ruch chasydyzm powstał na terenach wschodniej Polski, obecnej Ukrainy, Mołdawii, Rumunii i Węgier.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca roku.