WERNISAŻ WYSTAWY KRZYSZTOFA LUDWINA “ZMIENNOŚĆ NASTROJU”

WERNISAŻ WYSTAWY KRZYSZTOFA LUDWINA “ZMIENNOŚĆ NASTROJU”

2 lutego 2020 r. w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Ludwina “Zmienność Nastroju”. Krzysztof Ludwin jest malarzem, architektem i nauczycielem akademickim. Podczas wernisażu opowiedział o swoich pracach oraz zaprezentował przekrój swojej twórczości, która powstawała pod wpływem chwili, emocji jakie mu towarzyszyły w trakcie procesu twórczego. Otwarcia wystawy dokonał Krzysztof Zygma.

W Galerii Muzeum prezentujemy około 40 barwnych, nasyconych kolorami prac. Prace wchodzące w skład ekspozycji przedstawiają miasta z całego świata. Są to m.in. Barcelona, Rio de Janeiro, ale także nie zabrakło akcentów polskich: Kraków, czy Lanckorona.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca lutego 2020 r.

Krzysztof Ludwin – urodzony w Krakowie. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1981 – 1987), oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych (1987 – 1988). Od roku 1995 do 2006 pracował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. W 2002 r. wydaje album ze swoimi pracami pt. “Kraków w akwareli”. W 2003 – 2004 r. prowadzi zajęcia z rysunku odręcznego w ramach Licencjatu na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 r. uzyskuje tytuł doktora. Praca doktorska pt. “Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność”. W 2018 r. wraca do Zakładu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Zajmuje się malarstwem sztalugowym specjalizując się w akwareli. Twórca oraz założyciel Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W 2011 r. nakładem PWN wydaje podręcznik z cyklu: Ucz się od polskich mistrzów pt. “Nauka malowania akwarelą”. Uczestnik licznych wystaw  oraz plenerów malarskich.    

Skip to content