WERNISAŻ WYSTAWY MONIKI CICHOSZ “MALARSTWO I FOTOGRAFIA”

WERNISAŻ WYSTAWY MONIKI CICHOSZ “MALARSTWO I FOTOGRAFIA”

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy Moniki Cichosz „MALARSTWO I FOTOGRAFIA”. Artystka zaprezentowała dwa projekty. Pierwszy to cykl obrazów „Obiekt i jego rekonfiguracja”. To siedem obrazów, do których inspirację zaczerpnęła z pracowni, gdzie robiła dyplom. Głównym „bohaterem” jest prostopadłościan pokryty historią, tzw. „kubik malarski” odnaleziony przez artystkę w innym wymiarze jego przeznaczenia. Do tej pory zepchnięty na bok, obiekt użytkowy, tak często pomocniczy, zostaje dostrzeżony i odkryty na nowo.

Druga część wystawy to fotografie z cyklu „Ingerencja w obraz”. W tych fotografiach pojawia się element innego wymiaru, następuje stworzenie nowej przestrzeni i w ten sposób zdjęcia pokazują fragmenty innej rzeczywistości.   

Ekspozycja prezentowana była do 3 maja 2017 r. 

Monika Cichosz urodzona w 1988 roku w Radomsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w której odbyła studia magisterskie – specjalność Intermedia. Dyplom zrealizowała w Pracowni Malarstwa, Rysunku i Działań Intermedialnych prof. Aleksandry Gieragi oraz  w Pracowni Fotografii dr Artura Chrzanowskiego. Autorka projektu fotograficznego „Martwestudio”, prowadzonego od 2011 roku. Zajmuje się również projektowaniem unikatowych ubrań. Brała udział w wystawach i performansach w Polsce i za granicą.

Skip to content