WYJĄTKOWA NOC MUZEÓW 2021-15 i 16 MAJA

W dniach 15 i 16 maja 2021 r. odbyła się niepowtarzalna, wyjątkowa NOC MUZEÓW. Przybyli goście zwiedzili zarówno wystawy stałe jak i czasowe, uczestniczyli w warsztatach własnoręcznego dekorowania pierników, zajęciach mobilizujących zmysły wykonując różne doświadczenia oraz eksperymenty.

PROGRAM:

WYSTAWY CZASOWE:

– “ŚWIAT TORUŃSKIEGO PIERNIKA” – wystawa Muzeum Okręgowego w Toruniu (prezentowana w GALERII MUZEUM) – zwiedzający poznają historię piernikarstwa, receptury, doskonałym dopełnieniem będą warsztaty własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych połączone z wypiekiem.

– “DOŚWIADCZALNIA” – interaktywna wystawa Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (prezentowana w SALI WYSTAW CZASOWYCH) – zwiedzający poznają jak funkcjonują zmysły, iluzje optyczne… Nauka przez zabawę. Łamigłówki i eksperymenty.

WYSTAWY STAŁE:

– “PRADZIEJE ZIEMI RADOMSZCZAŃSKIEJ”

– “Z DZIEJÓW MIASTA RADOMSKA”

– “W OKUPOWANYM RADOMSKU”

– “POWOJENNE RADOMSKO 1945 – 1989. OPOWIEŚĆ O PRL”

– “ŻYCIE WSI RADOMSZCZAŃSKIEJ NA PRZEŁOMIE XIX i XX W”

– “ZBIORY SZTUKI W RADOMSZCZAŃSKIM MUZEUM”

Ta formuła WEEKENDOWEJ NOCY MUZEÓW cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.