WYSTAWA “20 LAT STOWARZYSZENIA PIOTRKOWSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW”

W dniu 9 września 2016 r. w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbył się wrnisaż wystawy jubileuszowej „20 LAT STOWARZYSZENIA PIOTRKOWSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW”. Ekspozycja prezentuje dorobek malarski członków Stowarzyszenia m.in. : Julisza Marwega, Jana Norberta Dubrowina, Janusza Antoszczyka, Jolanty Betnerowicz, Inny Bobryk, Włodzimierza Bobryka, Ewy Ciszewskiej – Bombskiej, Małgorzaty Gletkier, Jadwigi Jaszkowskiej, Piotra Makowskiego, Henryka Trojana, Janusza Wagi, Tomasza Cieślika, Iwony Perlińskiej, Małgorzaty Zadrożyńskiej, Gabrieli Szymańskiej – Kaczmarek, Bogusława Marii Piaseckiego, Magdaleny Pejgi, Agnieszki Illinicz – Kiełkiewicz oraz Jerzego Korczaka – Ziołkowskiego.

Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków jako zorganizowana grupa odwiedziła ciekawe i malownicze regiony nie tylko Polski. Swoje wystawy prezentowali w hiszpańskiej Geronie i czeskiej Pradze. Najwięcej czasu spędzili w samym Piotrkowie na Ziemi Piotrkowskiej uwieczniając na obrazach urokliwą Bąkową Górę, Sulejów, dolinę Luciąży, Przedbórz czy Góry Świętokrzyskie. Nie zabrakło ich na plenerach „Szlakiem Prawosławia”. Co roku odkrywali nowe niezwykłe miejsca, poznawali życzliwych ludzi oddanych sztuce.

W 2011 r. Stowarzyszenie podjęło inicjatywę zorganizowania I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego na terenie województwa łódzkiego –ZNANE/NIEZNANE – w miejscowości Gidle, natomiast w 2015 r. w miejscowości Poświętne odbyła się V edycja cyklu ZNANE/NIEZNANE.

Stowarzyszenie udziela się  w wielu ogólnopolskich plenerach oraz akcjach plastycznych m.in. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Czarnym Piecu, Beskidzkie Integracje Sztuki w Jaworzynce…

Ekspozycja prezentuje obrazy powstałe podczas wielu plenerów malarskich. Zapraszamy do zapoznania się z dwudziestoletnim dorobkiem artystycznym inspirowanym przez życie oraz wyobraźnię.

Wystawa będzie prezentowana do 3 października 2016 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!