WYSTAWA FOTOGRAFII MARCINA KWARTY “ART STREET PHOTO”

3 stycznia w Galerii Muzeum odbył się wernisaż fotografii Marcina Kwarty “ART STREET PHOTO”. Prezentowane prace to około 40 czarno – białych fotografii, zmuszających do refleksji ukazujących życie toczące się na ulicach miast, które autor wykonał podczas swoich licznych podróży. Zdjęcia pokazują zarówno miasta polskie jak i europejskie, nie zabrakło także, kadrów z rodzinnego Radomska. Jak wyjaśnia autor, większość zdjęć ma wspólny mianownik, którym jest człowiek, a o którym często zapominamy w pędzie codziennego życia.

Marcin Kwarta afrp artysta fotograf, wiceprezes Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Prezes Fundacji foto POZYTYW, podróżnik, organizator międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw i innych przedsięwzięć artystycznych. Juror w konkursach fotograficznych. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz współautor wystaw zbiorowych. Działacz społeczny, aktywista wielu działań prospołecznych na rzecz lokalnej społeczności.

“Jeśli potrafisz poczuć zapach ulicy patrząc na zdjęcie to masz do czynienia z fotografią uliczną”        Bruce Gilden.
Na podstawie tekstu: Marcin Kwarta

Ekspozycja będzie prezentowana do 26 stycznia 2020 r.