Plakat 1

WYSTAWA FOTOGRAFII TOMASZA LENARCZYKA „STREFY KOBIECOŚCI”

W dniu 16 marca 2018 r. w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy fotografii Tomasza Lenarczyka „STREFY KOBIECOŚCI”. Autor wystawy opowiedział o swoich zdjęciach, a także poinformował, iż niedługo powstaną kolejne projekty fotograficzne. 

Podczas wernisażu zgromadzeni goście mogli obejrzeć specjalnie przygotowane filmy wprowadzające w świat fotografa.

Fotografie do wystawy powstawały w okresie 3 lat. Ekspozycja jest podzielona na strefy, które prezentują różne spojrzenia autora na kobiecość. Delikatnie, kobieco, pięknie w taki właśnie sposób chcą być widziane kobiety i właśnie w ten sposób pokazuje to fotograf. Wystawa składa się głównie z prac monochromatycznych, ale pojawiają się również kolory wyróżniające strefę nagości. 

Tomasz Lenarczyk to pasjonat fotografii. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, oraz zbiorowych. Jeden z laureatów konkursu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI, wyróżniony na Międzynarodowych Konfrontacjach Fotograficznych „Tylko Jedno Zdjęcie 2012” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP 2012/195. Organizator wielu plenerów, kursów, szkoleń oraz warsztatów fotograficznych. Jest członkiem zarządu Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego „Fcztery”, z którym jest związany od 8 lat. Od 3 lat organizuje w Piotrkowie Trybunalskim spotkania z fotografami z Polski i zagranicy o nazwie „Cafe pod Migawką”. Od dwóch lat fotografią zajmuje się zawodowo (www.LenArtStudio.pl; www.FotoLenar.pl).

Ekspozycja była prezentowana do 26 marca 2018 r. 

Skip to content