WYSTAWA OBRAZÓW JUSTYNY CIUPIŃSKIEJ “OKNO OKIEM NA ŚWIAT”

W dniu 26 listopada 2016 r. w Galerii Muzeum odbył się wernisaż malarstwa Pani Justyny Ciupińskiej “OKNO OKIEM NA ŚWIAT”. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc. Specjalnie na tę okazję Pan Jan Stępień – napisał kilka wierszy, które powstały dzięki autorce wystawy. Eskpozycja składa się z 15 obrazów. Podczas wernisażu odbyła się aukcja ph. “Zbieramy dla Pawła”, którą poprowadził dyrektor Muzeum Krzysztof Zygma. Przybyli goście wykazali się “ogromnym sercem” gdyż bardzo hojnie licytowali prace Pani Justyny. Obrazy zakupili. m.in. Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc, Wiceprezydent Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch, Pani Poseł Anna Milczanowska. Ekspozycja będzie prezentowana do 11 grudnia 2016 r.

“Okno – okiem na świat” to cykl obrazów olejnych przedstawiających formę pojęcia choroby. To transformacja emocji i wszelkich uczuć z nią związanych. To punkt widzenia dosłowny, być może nie tylko mój, ale i innych osób skazanych przez los na obserwację świata z powodu fizycznego cierpienia. Ograniczenia jakie potęguje choroba, zmuszają niekiedy ludzi chorych do swoistego pojmowania świata, tak wyłącznie na swój tylko im znany sposób. Trzeba sobie wtedy zdać sprawę z tego, że odtąd wszystko będzie bezpowrotnie inaczej i już nigdy nie wróci przeszłość…,,Okno – okiem na świat” obrazuje moje pojęcie o świecie, emocje z jakimi się zderzam co dnia i jak sobie radzę w nowej sytuacji… Głównie sama ze sobą….

Inspiracją do wystawy były zdjęcia wykonane przez moich przyjaciół, znajomych oraz zdjęcia mojego autorstwa.

Autorzy zdjęć:

Andrzej Grzelak