Wystawa „POCZTA HARCERSKA” ze zbiorów archiwum Hufca Radomsko i instruktorów

W dniu 16.06.2012r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy „POCZTA HARCERSKA” ze zbiorów archiwum Hufca Radomsko i instruktorów.

Oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor Muzeum – Krzysztof Zygma, następnie głos zabrała Pani Joanna Łysik- Michałkiewicz – Asystent Biura Poselskiego Pani Joanny Skrzydlewskiej, która w imieniu Pani Europoseł odczytała list z gratulacjami i podziękowaniami za trud i pracę włożoną w prowadzenie działalności harcerskiej.

Na ekspozycji znajdują się głównie harcerskie karty pocztowe, stemple, pieczątki, koperty, a także prasa drukarska tzw. „maglownica”. Najstarsze kartki pochodzą sprzed wojny. Wszystkie dotyczą Radomska i powiatu radomszczańskiego. Można powiedzieć, iż ta wystawa prezentuje duży fragment harcerskiej historii. Powstała ona dzięki uprzejmości hm.hm Marianny i Mariana Stalków, ale również z inicjatywy wielu osób: dh Michała Stalki, hm Sławomira Jagły, phm Jacka Paula, hm Zdzisława Gebauera. Na wernisażu wystawy była także obecna phm Agata Kołodziejska – Zastępca Komendanta Hufca do spraw programowych, która wyraziła swoje zadowolenie w związku z przygotowaniem takiej ekspozycji. Ma ona charakter nie tylko poznawczy, ale przede wszystkim edukacyjny zwłaszcza dla młodego pokolenia. Honorowym gościem był Przewodniczący Horągwianej Komisji Historycznej hm Bolesław Majewski, który od najmłodszych lat związany jest z harcerstwem.

Wystawa będzie czynna do połowy sierpnia 2012r.