Wystawa prac plastycznych “SZTUKA NIEJEDNO MA IMIĘ” ze zbiorów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych oraz Centrum Edukacji i Promocji Powiatu Radomszczańskiego.

W dniu 5.02.2010r. odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych pt. Sztuka niejedno ma imię, pochodzącej ze zbiorów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych oraz Centrum Edukacji i Promocji Powiatu Radomszczańskiego. W galerii można podziwiać rozmaite prace wykonane w różnych technikach malarskich. Zarówno byłych, jak i obecnych stypendystów FIK, m. in. Renatę Banaś, Joannę Ścisłowską, Damiana Grabarczyka, Łukasza Szewczyka, Krzysztofa Witkowskiego oraz Katarzynę Kabzińską inspirowała głównie codzienność, historia, architektura, rzeźba i sztuka. Są to ludzie związani z Radomskiem.

Oprócz dojrzałych dzieł malarskich np. pani Joli Stolarczyk, możemy również oglądać, zachwycać się rysunkami dzieci z pracowni w Lgocie Wielkiej. Na wystawie prezentowane są nie tylko obrazy, ale także wyroby garncarskie, haftowany obrus pani Barbary Kuc, wycinanki pani Czesławy Krakowskiej, szopka wyrzeźbiona w drewnie przez Wojciecha Grzędowskiego z Fałkowa. Mamy tutaj całą paletę stylów i form. Ekspozycje są odmienne, gdyż twórców – stypendystów, plastyków, amatorów i profesjonalistów dzieli duża rozpiętość wieku. Galeria Muzeum przyciągnęła wielu Radomszczan. Swoją obecnością zaszczyciła m.in. Pani Prezydent Miasta Anna Milczanowska, która dokonała oficjalnego otwarcia wystawy. Prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, większość z nich można kupić.