WYSTAWA “ŚW. MAKSYMILIAN MARIA KOLBE”

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zapraszają na wystawę “Św. Maksymilian Maria Kolbe”.

Ekspozycja znajduję się przed budynkiem Muzeum.

Św. Maksymilian Maria Kolbe (właściwie Rajmund Kolbe) zapisał się na kartach historii jako męczennik, który oddał swoje życie za drugiego człowieka w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz. Wydarzenie to poprzedziły lata posługi franciszkanina, przepełnionej bezgraniczną ufnością w Opatrzność Bożą. Jego opus magnum stała się organizacja krzewiąca kult maryjny – Rycerstwo Niepokalanej. W Niepokalanowie utworzył klasztor franciszkański oraz nowoczesny ośrodek wydawniczy. Działalności ewangelizacyjnej nie ograniczał do kraju, powołując w Nagasaki japoński Niepokalanów. na ołtarze został wyniesiony jako wyznawca i męczennik. W kontynuacji dzieł św. Kolbego nie przeszkodziły w Polsce nawet represje władz komunistycznych.

Wystawa będzie prezentowana do końca kwietnia 2023 r.

Zapraszamy.