Wystawa z okazji 25-lecia działalności Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów (1983-2008)

W dniu 10 listopada 2008r. w sali wystaw czasowych Muzeum została otwarta wystawa z okazji 25-lecia działalności Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów (1983-2008). Początki działalności radomszczańskiego środowiska kolekcjonerskiego sięgają 1982r. Wtedy to 3 grudnia na zebranie organizacjne do Miejskiego Domu Kultury przybyło dwunastu kolekcjonerów, gdzie doszło do pierwszego spotkania dyrekcji placówki z grupą inicjatywną. Stronę MDK reprezentował dyrektor Zbigniew Spólnicki oraz kierownik Działu Społecznego Uczestnictwa w Kulturze Barbara Wajnert. Następne zebranie odbyło się 11 grudnia 1982 r. na które przybyły 22 osoby, a 10 kolejnych zadeklarowało chęć przystąpienia do klubu. Wybrano tymczasowy zarząd na czas tworzenia ruchu kolekcjonerskiego w Radomsku.

Tygodnik Piotrkowski nr 7/1285 z dnia 16 lutego 1983r. zamieścił informację o nowo powstałym Klubie Kolekcjonerów. Pierwszą wystawę zbiorów kolekcjonerskich mieszkańcy Radomska mogli zobaczyć w dniach 26 i 27 marca 1983r. Drugą wystawę i giełdę staroci zorganizowano 1 maja 1983r. Następną 22 lipca z okazji Święta Odrodzenia Polski. Przez niemal cały 1983r. odbywały się w MDK zebrania organizacyjne, podczas których ustalono zasady funkcjonowania nowo powstałej organizacji kolekcjonerskiej. W dniu 22 grudnia 1983r. odbyło się zebranie wyborcze, na którym powołano nowy zarząd Klubu. Po ogólnej konsultacji ustalono i przegłosowano, że dzień 11 listopada, upamiętniajacy ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI, będzie uważany za oficjalną datę rozpoczęcia w pełni uformowanej organizacji o nazwie „Klub Radomszczańskich Kolekcjonerów”. W zebraniu wyborczym czynnie uczesniczyło 28 osób, które zadeklarowały chęć uczestniczenia w pracach na rzecz Klubu. Od stycznia 1999r. Radomszczański Klub Kolekcjonerów wszedł w skład Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskich z siedzibą w Krakowie. Radomszczański Klub Kolekcjonerów oraz Muzeum Regionalne w Radomsku może pochwalić się wieloletnią współpracą, która zaowocowała w 2007 r., kolejną czasową wystawą „ORĘŻ ŻOŁNIERZA POLSKIEGO”.