PL / EN
      SZUKAJ  

ZAJĘCIA WARSZTATOWE

ZAJĘCIA WARSZTATOWE

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży organizowane w siedzibie Muzeum oraz w Zagrodzie Tatarskiej. W ofercie kulturalnej proponujemy:

1. „Tworzenie kotylionów narodowych” w związku ze Świętem Niepodległości. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

2.  „Tworzenie palemek wielkanocnych” w nawiązaniu do Świąt Wielkanocnych. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Proponujemy także lekcję muzealną „Zwyczaje i obrzędy wielkanocne na wsi radomszczańskiej”.

3. „Tworzenie ozdób bożonarodzeniowych” w nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Proponujemy także lekcję muzealną „Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na wsi radomszczańskiej”.

4. Warsztaty gospodarstwa domowego. Życie codzienne dawnych mieszkańców wsi: „Pranie na tarze”. Zajęcia przeznaczone dla dzieci  w wieku od 5 do 12 lat. Warsztaty połączone z lekcją muzealną „Historia utworzenia zabytkowej Zagrody Tatarskiej”. ( w okresie od czerwca do października).

5. Warsztaty gospodarstwa domowego. Życie codzienne dawnych mieszkańców wsi: „Kiszenie kapusty”. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Warsztaty połączone z lekcją muzealną „Historia utworzenia zabytkowej Zagrody Tatarskiej”. ( w okresie od czerwca do października).

 

 

Warsztaty plastyczne w ramach akcji „LATO W MUZEUM” oraz „ZIMA W MUZEUM” dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych – zajęcia prowadzone w Muzeum oraz w Zagrodzie Tatarskiej.

Warsztaty plastyczne z okazji Świąt Bożonarodzeniowych, Wielkanocnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych – zajęcia prowadzone w Muzeum Regionalnym.

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: „TWORZENIE KOTYLIONÓW NARODOWYCH”

W związku z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Regionalne w Radomsku przygotowało warsztaty tworzenia „Kotylionów Narodowych” – symboli narodowych, które noszone są przez Polaków podczas świąt państwowych na znak historycznej pamięci. Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (I – IV).

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: „TWORZENIE PALEMEK WIELKANOCNYCH”

W nawiązaniu do Świat Wielkanocnych pracownicy Muzeum przeprowadzili warsztaty tworzenia „Palemek Wielkanocnych” – święconych na każdym nabożeństwie w Niedzielę Palmową. Palmy polskie najczęściej przypominają smukłe, pionowe, bukiety, różnej wysokości. 

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: „TWORZENIE OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH”

W nawiązaniu do Świat Bożego Narodzenia pracownicy Muzeum przeprowadzili warsztaty tworzenia „Ozdób Bożonarodzeniowych”. Zostaną one powieszone na choince znajdującej się w każdym domu. Ozdobami mogą być kolorowe bombki, łańcuchy, aniołki..

Źródło