PL / EN
      SZUKAJ  

WARSZTATY

ZAJĘCIA WARSZTATOWE

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia warsztatowe organizowane w siedzibie Muzeum:

TWORZENIE KOTYLIONÓW NARODOWYCH w związku ze Świętem Niepodległości.
Dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

TWORZENIE PALEMEK WIELKANOCNYCH
Dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.
Proponujemy także lekcję muzealną „Zwyczaje i obrzędy wielkanocne na wsi radomszczańskiej”.

TWORZENIE OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH
Dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.
Proponujemy także lekcję muzealną „Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na wsi radomszczańskiej”.

W ramach akcji LATO W MUZEUM I W ZAGRODZIE oraz ZIMA W MUZEUM prowadzimy różnego rodzaju warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.

W okresie letnim (od czerwca do października) zapraszamy do Zagrody Tatarskiej na WARSZTATY GOSPODARSTWA DOMOWEGO. ŻYCIE CODZIENNE MIESZKAŃCÓW DAWNYCH WSI: PRANIE NA TARZE, KISZENIE KAPUSTY
Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Warsztaty połączone z lekcją muzealną „Historia utworzenia zabytkowej Zagrody Tatarskiej”.

Warsztaty plastyczne w ramach akcji „LATO W MUZEUM” oraz „ZIMA W MUZEUM” dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych – zajęcia prowadzone w Muzeum oraz w Zagrodzie Tatarskiej.

Warsztaty plastyczne z okazji Świąt Bożonarodzeniowych, Wielkanocnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych – zajęcia prowadzone w Muzeum Regionalnym.

TWORZENIE KOTYLIONÓW NARODOWYCH

W związku z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Regionalne w Radomsku przygotowało warsztaty tworzenia „Kotylionów Narodowych” – symboli narodowych, które noszone są przez Polaków podczas świąt państwowych na znak historycznej pamięci. Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (I – IV).

TWORZENIE PALEMEK WIELKANOCNYCH

W nawiązaniu do Świat Wielkanocnych pracownicy Muzeum przeprowadzili warsztaty tworzenia „Palemek Wielkanocnych” – święconych na każdym nabożeństwie w Niedzielę Palmową. Palmy polskie najczęściej przypominają smukłe, pionowe, bukiety, różnej wysokości. 

TWORZENIE OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

W nawiązaniu do Świat Bożego Narodzenia pracownicy Muzeum przeprowadzili warsztaty tworzenia „Ozdób Bożonarodzeniowych”. Zostaną one powieszone na choince znajdującej się w każdym domu. Ozdobami mogą być kolorowe bombki, łańcuchy, aniołki..

TWORZENIE OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH PH. „OZDABIAMY NA ŚWIĘTA”

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych ozdabiali świąteczne lampiony wykorzystując swoje umiejętności manualne, kreatywność, a także pomysłowość. Posługując się różnymi technikami plastycznymi oraz dostępnymi materiałami papierniczymi.

TWORZENIE „PORTRETU” – WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W RAMACH AKCJI „FERIE W MUZEUM 2020”

Temat zajęć dotyczył „portretu”. Uczestnicy wykonali interesujący portret, wykorzystując wiedzę nabytą podczas zajęć oraz własną inwencję twórczą. Zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów zostały wydrukowane i oprawione.