6 – ka bez sternika

W dniu 6 grudnia 2014r. w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbył się wernisaż wystawy Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów, Plastyków pt. „6 – ka bez sternika”. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia Bogusław Maria Piasecki, który przedstawił wszystkich artystów prezentujących swoje prace: Agnieszkę Czyżewską, Iwonę Perlinską, Monikę Ślusarczyk, Henryka Trojana oraz Juliusza Marwega, a także opowiedział o tematyce poszczególnych prac. Jest to kolejna wystawa, którą gościmy  w Muzeum. Tytuł ekspozycji niewątpliwie nie ma związku z dziedziną sztuki. W sposób skojarzeniowy i zwięzły obrazuje postawy artystów względem twórczości. Każdy z nich indywidualnie pokazuje swoje podejście do tematu, wyrażając za pomocą pędzla swoje tęsknoty, marzenia oraz uczucia.

Prace mają skłaniać odbiorcę do refleksji. Każdy z  oglądających wyciągnie swoje wnioski i przeżyje niepowtarzalny kontakt z obrazem.

Wystaw będzie czynna do końca stycznia 2015r.          

Podczas otwarcia wystawy Pani Krystyna Filarowska – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku zaprezentowała nowy numer biuletynu “NASZ ŚWIAT”. Egzemplarz można nabyć bezpłatnie w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

 

Skip to content